Bajern pregazio Borusiju Menhengladbah, HSV sve bliži drugoj ligi

Iako je prethodne sedmice proslavio titulu, šestu uazstopnu, Bajern nije imao milosti prema Borusiji Menmhengladbah na “Alijanc areni”. A i zašto bi!? Upravo je u Menhengladbahu i doživio jedan do tri poiraza ove sezone, bilo je 2:1.

c, jer su poveli golom Drmića protiv kombinovanog tima šampiona. Ipak, i takav tim je sa dva gola Sandra Vagnera na asistencije Tomasa Milera preokrenuo do poluvremena.
U nastavku su u igru ušli Džejms Rodriges, Rafinja i Levandovski pa je u golu gostiju puka “petarda”. Bajern ima 75 boodva, čak 23 više od prvog rpatioca Šalkea, koji ima utakmicu manje.

Nekadašnji njemački fudbalski gigant, Hamburger, na pragu je prve selidbe u niži rang. HSV je danas izgubio na gostovanju Hofenhajmu, pa je uz utakmicu više ostao na pet bodova od mjesta koje vodi u baraž.

I Keln je izgubio, pa je ostao na začelju sa šest bodova manje od zone baraža na kojem je Majnc, koji će u ponedjeljak zatvoriti 30. kolo.
A u derbiju za vrh i mjesta u Ligi šampiona, Bajer je nadigrao Ajntraht, pa će kolo završiti na četvrtom mjestu, jer Lajpcig koji igra sutra ima pet bodova manje. No, ni Hofenhajm ne odsustaje, pošto je današnjom pobjedom i on došao do 46 bodova na četiri kola prije kraja.

Bajer – Ajntraht 4:1 (Brandt 20, Foland 71, 77, 88 – Fabijan 23)

Herta – Keln 2:1 (Selke 49, 53 – Bitenkur 29)

Hofenhajm – Hamburger 2:0 (Gnabri 18, Šalai 27)

Štutgart – Hanover 1:1 (Tomi 53 – Fulkrug 90+1)

Bajern – Borusija M 5:1 (Vagner 37, 41, Alkantara 51, Alaba 68, Levandovski 82 – Drmić 9)