Barca deklasirala Sevilju i osvojila Kup kralja

Fudbaleri Barcelone večeras su u Madridu deklasirali Sevilju (Sevilla) i tako osvojili Kup kralja.

Izabranici Ernesta Valvedrdea slavili su rezultatom 5:0 i tako osvojili prvi trofej u sezoni.

U utakmici u kojoj je igrao samo jedan tim, sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena.

Barca je povela već u 14. minuti kada je nakon asistencije Kutinja (Coutinho) rutinski mrežu pogodio Suarez.

Na 2:0 povisio je Leo Mesi, nakon sjajne akcije njega i Albe. Igrala se 40. minuta kada je Mesi asistirao Suarezu, koji opet pogađa za tada 3:0.

U drugom poluvremenu Barca je nastavila s dominacijom.

Mesi je u 52. minuti ponovo asistirao, ovaj put za Inijestu (Iniesta) koji obilazi golmana Soriju i šalju loptu u praznu mrežu za tada 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Kutinjo sa bijele tačke u 69. minuti.

Ovo je za Barcu rekordna 30 titula Kupa kralja.

Blaugrana će veoma brzo doći i do titule u Primeri, jer im u preostalih pet kola treba samo jedna pobjeda.