Dimitrov osvojio ATP turnir u Londonu

Bugarski teniser, Grigor Dimitrov, pobjednik je završnog ATP Mastersa u Londonu nakon što je u finalu turnira savladao Belgijanca, Davida Goffina s 7:5, 4:6, 6:3.

Bugarinu je ovo najvrijedniji trofej u karijeri, četvrti u sezoni, a ukupno osmi u karijeri.

Finale u Londonu donijelo je dosta uzbuđenja i preokreta. Goffin je u prvom setu dva put imao prednost brakea, ali je Dimitrov oba puta uspio da se vrati i na kraju slavi u prvom setu.

Drugi set je donio sigurnije servise obojice tenisera, ali je Goffin ipak u sedmom gemu uspio da napravi breake dovoljan za izjednačenje.

Odlučujući set nastavljen je u istom ritmu, ali je sredinom seta došlo do pada u igri Goffina, što je Dimitrov iskoristio, napravio brake i slavio pobjedu.

Dimitrov je postao prvi debitant završnog ATP turnira koji je osvojio naslov nakon Španca Alexa Corretje, kojem je to pošlo za rukom 1998. godine.

Osvajanjem turnira, dobio je 1.500 bodova na ATP listi što ga stavlja na treću poziciju, a pobjeda mu je donijela i 2.549.000 dolara.