Edmund namučio Đokovića, ali nije ga zaustavio

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo prvog Mastersa sezone u Indijan Velsu pobjedom nad Britancem Kajlom Edmundom u dva seta, sa 6:4, 7:6(5).

Srpski teniser je uz dosta muke nastavio seriju pobeda u Kaliforniji gdje je trijumfovao u prethodne tri sezone.

Drugi teniser svijeta ni ovaj put nije blistao, dosta je oscilirao, poslije nekoliko sjajnih poteza pravio bi nekarakteristične greške, dozvoljavao rivalu da se vrati u igru, te samo na momente podsjećao na svoje najdominantnije trenutke.

Novak je imao velikih problema sa 46. teniserom svijeta iz Britanije, iako je relativno rutinski dobio prvi set brejkom već u uvodnom gemu. To nije pokolebalo Britanca koji je odigrao možda i najbolji set u svojoj karijeri, fantastično pogađao i forhende i bekhende, uz izuzetan ritern, pa je dva puta oduzeo servis Srbinu.

Ti Edmundovi brejkovi kao da su budili Đokovića iz letargije i tjerali ga da se kreće na svom vrhunskom nivou i iz odbrane uzvraća kontranapadom, pa je uspio oba puta da se vrati u egal, drugi put posle 2:5, a onda najviše na iskustvo slomi rivala u taj-brejku za konačnu pobjedu.

Đokovića u narednoj rundi čeka novi duel sa Huanom Martinom del Potrom, koga je nedavno savladao u Akapulku.U laganom ritmu Đoković odmah preuzima kontrolu, maksimalno koristi greške Edmunda da mu odmah oduzme servis, koji kapitalizuje sigurnim forhendom za 2:0 na otvaranju meča.

Đoković je rutinski nastavio da osvaja svoje servis gemove, ali nije previše srljao u protivničkim, pa je i Edmund počeo da osvaja gemove (4:2). Srbin u sedmom gemu “napada” servis rivala i stiže do prilike da prelomi set, imao je dvije brejk šanse, ali ih ne koristi, pa Britanac produžava duel (5:3).

Ipak, Đoković nastavlja u svom ritmu, sigurnim servisom, besprekornim udarcima i bez mnogo muke osvaja i naredni svoj servis-gem te rutinski stiže do vođstva u setovima (6:4).

Iako je djelovalo da će Srbin nastaviti u istom ritmu i u drugom setu, jer je odmah stigao do brejk šanse, nije je iskoristio, a onda se sve preokrenulo. Đoković je delovao sigurno na svoj servis, lako stigao do 40:0, ali Edmund pogađa nekoliko sjajnih udaraca, veže čak pet poena i pravi brejk za 2:0 u drugom setu!

Britanac je nastavio da pogađa sve što pošalje preko mreže i kapitalizuje brejk za 3:0. Edmund nastavlja da igra na nivou Top10 igrača, sjajno reaguje na servis Đokovića, dolazi do nove brejk lopte, ali Srbin uspijeva da se izvuče iz teške situacije i osvoji prvi brejk u setu.