Federer preko Kohlschreibera u četvrfinale US Opena, igrat će protiv Del Potra

Švicarski teniser Roger Federer (3. ATP) plasirao se u četvrtfinale US Opena, gdje će igrati protiv Argentinca Juana-Martina Del Potra (28. ATP). U osmini finala je Fedex dobio Nijemca Philippa Kohlschriebera (37. ATP) rezultatom 3:0 u setovima, bilo je 6:4, 6:2, 7:5.

Prvi set je Federer dobio 6:4 zahvaljujući breaku u sedmom gemu. Švicarac je Nijemcu oduzeo dva servisa u drugom setu, koji je na kraju riješio u svoju korist 6:2. Kohlschreiber se dobro držao u trećem setu sve do 11. gema, kada Federer pravi break, a potom uspješno servira za 7:5 i pobjedu u ovom meču.

Njegov naredni protivnik je Juan-Martin Del Potro (28. ATP) s kojim će s eboriti za polufinale US Opena.