Hrabrost trenera Barcelone: Ovo Messiju niko nije uradio deset godina

Barcelona je sinoć odigrala fantastičan meč protiv Celte u Kupu kralja.

Slavio je katalonski gigant rezultatom 5:0. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0, navijači Barce su jednoglasni – najbolje poluvrijeme u eri Ernesta Valverdea.

Ponovo je briljirao Messi. On je postigao dva pogotka, sjajno sarađivao s Albom, koji je ubilježio dvije asistencije, pa kasnije i sam pogodio mrežu gostiju.

Pogađali su još Suarez i Rakitić.

Utakmicu protiv Celte obilježio je još jedan zanimljiv detalj. Iako je Messi još jednom dokazao da je u top formi, navijači na Nou Campu ostali su u čudu kada ga je Ernesto Valverde u 59. minuti odlučio izvaditi iz igre (bez da je riječ o povredi), što se posljednji put dogodilo – prije deset godina.

Argentinca je u igri zamijenio Ousmane Dembele, a posljednji put nepovrijeđen je izašao iz igre 29. septembra 2007. godine u utakmici protiv Levantea. Od tada je odigrao 302 utakmice.