Kraj pobjedničkog niza: Juventusu samo bod protiv Đenove, novi gol Ronalda

U okviru 9. kola italijanske Serije A neko je konačno uzeo bod aktuelnim prvacima, ekipi Juvenutusa.

Bila je to Đenova, koja je u Torinu odigrala 1:1 sa Starom damom i tako prva ove sezone uspjela napustiti teren neporažena nakon sudara sa aktuelnim prvacima.

Ipak nije počelo, kako se završilo. Prvu šansu na utakmici za Juve propušta Ronaldo, kada šutira glavom pored gola.

Ipak svega četiri minute kasnije nakon velike gužve u šesnaestercu Ronaldo postiže svoj peti gol u sezoni za vodstvo od 1:0.

U nastavku je Juve kontrolirao sredinu terena, ali šok za navijače Stare dame dogodio se u 67. minuti kada Besa (Bessa) pogađa za 1:1.

U nastavku smo gledali potpunu dominaciju Juvenutsa, a izdvajamo šanse Ronalda u 69. i Dibale u 77. minuti.

U 80. minuti nova šansa za Juve, ali odličan udarac glavom Mandžukića brani Radu.

Ostalo je do kraja 1:1.

Juve je i dalje ubjedljivo prvi sa 25 bodova, dok je Đenova na desetom mjestu.