Kralj evropskog fudbala: Zlatan Ibrahimović ispisao historiju Lige prvaka (VIDEO)

Jedno od najvećih iznenađenja u 5. kolu grupne faze Lige evropskih prvaka priredili su fudbaleri Basela, koji su na domaćem terenu savladali Manchester United sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Lang u 89. minuti susreta. Osim rezultatskog iznenađenja susret u Švicarskoj bit će upamćen još po jednoj stvari.

Zlatan Ibrahimović ispisao je historiju Lige prvaka, jer je postao jedini igrač na planeti koji je u elitnom evropskom takmičenju zaigrao za sedam klubova.

Do sada je u Ligi prvaka nastupao za Ajax, Juventus, Inter, Barcelonu, Milan, PSG i sada Manchester United. Zlatan je u elitnom evropskom takmičenju odigrao 121 utakmicu, ukupno 9.797 minuta. Postigao je 48 golova, a tome je dodao 27 asistencija.

Švedski napadač protiv Basela u igru je ušao u 74. minuti umjesto Martiala.