Kutinjo i Nejmar spasili Brazil blamaže (VIDEO)

U prvoj utakmici grupe E u drugom kolu Brazil je u nevjerovatnom meču jedva uspio slomiti otpor selekcije Kostarike rezultatom 2:0.

Led je probio Filipe Kutinjo u 91. minuti igre, a pet minuta kasnije pogodio je i Nejmar.

Opredjeljenje Kostarike da se fokusira prvenstveno na odbranu bilo je jasno od samog početka meča.

Ipak, “Tikosi” su imali možda i najbolju priliku u prvom poluvremenu u 13. minuti, kada je Borhes šutirao iz sredine šesnaesterca, ali je ta lopta prošla pored desne stative već savladanog Alisona.

Onda su krenuli puleni Tite u sve jači napad, to je moglo da im se isplati u 26. minuti, kada je Žezus zatresao mrežu Navasa, ali je pomoćni sudija pokazao ofsajd.

Samo minutu kasnije Nejmar je dobro prošao do kaznenog prostora Kostarike, kada je Navas na vrijeme istrčao s linije i uhvatio tu loptu.

Do kraja poluvremena je do gola mogao Marselo – u 29. minuti lopta je otišla pored desne stative sa nekih 20 metara, dok je u 41. minuti Navas morao da reagira fantastičnom odbranom i primiri udarac svog klupskog saigrača.

Drugo poluvreme je bilo prepuno uzbuđenja.

Prvo je Žezus u 50. minuti iz sjajnog udarca pogodio prečku, da bi maltene u istom napadu Kutinjov udarac bio blokiran.

Šest minuta kasnije indisponirani Nejmar gađao je glavom, ali Kejlor Navas je još jednom spasio svoj tim.