Lakersi protiv aktuelnog prvaka promašili šut za pobjedu pa izgubili u produžecima

Ekipa Golden Statea slavila je nakon produžetaka protiv Los Angeles Lakersa na gostujućem terenu, a nakon dodatnih pet minuta aktuelni prvaci pobijedili su rezultatom 127:124.

Meč su bolje otvorili Warriorsi koji su prvu dionicu igre završili dvocifrenom prednošću od deset razlike, da bi do poluvremena domaća ekipa prvo anulirala, a onda i preuzela vodstvo Golden Statea.

Uslijedio je sjajan meč u trećoj i četvrtoj četvrtini, a pri vodstvu domaće ekipe od 109:106 Kevin Durant pogodio je za tri poena pa je posljednji napad ostao Lakersima. Odgovornost je preuzeo Ingram, ali na polaganju nije postigao poene te se pobjednik čekao nakon produžetaka, a tu je presudio neupitni kvalitet Golden Statea koji je na kraju upisao pobjedu.

LaMarcus Aldridge postigao je 41 poen u pobjedi San Antonija na domaćem terenu protiv Memphisa, a šestu pobjedu u nizu upisao je i Houston koji je na domaćem terenu slavio protiv Indiane. Najviše poena u redovima Rocketsa postigao je James Harden koji je uz 29 poena imao deset asistencija i osam skokova, dok je u poraženoj ekipi Young postigao 23 poena.