Liga prvaka: Juve savladao Porto u gostima, Sevilla bolja od Lestera

Sinoć su odigrani i posljednji mečevi osmine finala Lige prvaka, a najveću pažnju privukla je utakmica između Porta i Juventusa

U veoma zanimljivoj utakmici Porto je na stadionu “Dragaou” u Portu poražen od Juventusa rezultatom 0:2. Golove za Juventus su postigli Marko Pjaca u 72. i Dani Alves u 74. minuti utakmice.

Porto je od 27. minute igrao s igračem manje nakon što je Alex Nicolao Telles zaradio drugi žuti, što znači automatski crveni karton. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je u dresu Juventusa odigrao cijeli meč.

U drugoj utakmici koja se igrala večeras, Sevilla je na stadionu “Ramon Sanchez Pizjuan” u Sevilli savladala Leicester s 2:1. Golove za Sevillu su postigli Pablo Sarabia u 25. i Joaquin Correa u 62. minuti, dok je gol za goste postigao Jamie Vardy u 73. minuti utakmice.