LP: Bešiktaš u osmini finala

Bešiktaš je u 5. kolu Lige prvaka u grupi “G” na “Vodafone Parku” u Istanbulu igrao neriješeno 1:1 protiv Porta, čime je izborio plasman u osminu finala ovog takmičenja.

Gostujući tim je poveo u 29. minuti golom Felipea na asistenciju Pereiraa Ricarda.

Bešiktaš je ipak uspio izjednačiti u 41. minuti pogotkom Andersona Talisce na asistenciju Cenka Tosuna, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Obje ekipe su u drugom poluvremenu imale po nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo pogodaka, pa je Bešiktaš ovim remijem izborio plasman u osminu finala Lige prvaka.

U drugoj utakmici u ovoj grupi od 20.45 sati se sastaju Monaco i Leipzig.

U grupi “G”, Bešiktaš zauzima prvo mjesto na tabeli sa 11 bodova, Porto je drugi sa 7, Leipzig ima 4, i utakmicu manje, i Monaco 2, također utakmicu manje.

U terminu od 18.00 sati odigrana je još jedna utakmica u kojoj je u grupi “E” Spartak Moskva igrala neriješeno 1:1 protiv Maribora.

Pogodak za domaćina je postigao Ze Luis u 82. minuti utakmice, dok je Maribor izjednačio u drugoj minuti sudijske nadoknade golom bh. internacionalca Jasmina Mešanovića.

U grupi “E”, Liverpool, koji ima utakmicu manje, je prvi s 8 bodova, Sevilla druga sa 7, i utakmicom manje, Spartak Moskva je na trećem mjestu sa 6 i posljednjeplasirani Maribor sa 2 osvojena boda.