Novak Đoković savladao Andyja Murrayja i odbranio titulu u Dohi (VIDEO)

Drugi teniser svijeta Novak Đoković je titulom na ATP turniru u Dohi počeo 2017. godinu.

Novak je u finalu odbranio titulu osvojenu prošle godine savladavši u finalu najboljeg tenisera svijeta Andyja Murrayja sa 2:1 u setovima (6:3, 5:7, 6:4).

U prvom setu Đoković je napravio jedan break u osmom gemu i riješio ga u svoju korist rezultatom 6:3. U drugom setu Novak je napravio break u sedmom gemu i servirao je za meč pri vodstvu 5:4, no Murray je spasio tri meč-lopte, izjednačio na 5:5, a potom i u 12. gemu iskoristio drugu break-loptu i osvojio set rezultatom 7:5.

I u trećem setu Novak je napravio break u sedmom gemu, ali je za razliku od prethodnog seta bio siguran na svom servisu na 5:4 i rutinski priveo meč kraju iskoristivši četvrtu meč-loptu.

Đoković je do finala došao pobjedama nad Struffom 7:6(1), 6:3, Zeballosom 6:3, 6:4, Štepanekom 6:3, 6:3 i Verdascom 4:6, 7:6(7), 6:3.

Prošle godine Novak je u finalu pregazio Rafaela Nadala sa 6:1, 6:2.

Murray će na najnovijoj ATP listi ostati na prvom mjestu sa 12.560 bodova, dok će Đoković imati 11.780 bodova.