Novi šou legende: Ibrahimović zabio het-trik za preokret Galaksija

U noći s nedjelje na ponedjeljak odigrana je posljednja utakmica kola u američkoj MLS ligi.

Svu genijalnost po ko zna koji put pokazao je legendarni Zlatan Ibrahimović, koji i u četvrtoj deceniji igra fenomenalno.

U susretu između Galaksija i Orlanda, koju je tim iz Los Anđelesa riješio u svoju korist rezultatom 4:3, vidjeli smo sedam golova i sjajan fudbal, ali i genijalnost Ibre.

Uspjeh je veći ako se uzme u obzir da je Orlando čak tri puta vodio na utakmici 1:0, 2:1, 3:2, no Galaksi se na pogon Ibrahimovića svaki put vraćao i na kraju zasluženo slavio. Ibra šou počeo je u drugom poluvremenu, kada je u 47. zabio glavom za 2:2.

Na isti je način u 67. poravnao na 3:3, a onda je četiri minute kasnije bombom savladao golmana Edvardsa za osvajanje tri boda.

Inače, Ibrahimović je u MLS-u u 17 odigranih utakmica zabio 15 golova.