Plavci jurišaju ka naslovu: Conte pokorio “Etihad”, velika tučnjava na kraju (VIDEO)

Sjajan meč vidjeli smo na “Etihadu”, gdje je Chelsea savladao City s 3:1. Građani su poveli autogolom Cahilla, imali nekoliko prilika da udvostruče vodstvo, ali nisu ih iskoristili, što je Chelsea kaznio golovima Coste, Williana i Hazarda.

Pep Guardiola doživio je prvi domaći poraz na klupi Manchester Cityja. Na “Ethiadu” je s 3:1 slavio Chelsea koji je tako stigao do osme pobjede u nizu u Premier ligi.

Krenuo je City odlučnije u utakmicu, a u 7. minuti tražili su jedanaesterac nakon što je Cahill igrao rukom, ali sudija je procijenio da nije bilo namjere. Prvu pravu priliku imali su gosti i to u 14. minuti kada je s 18 metara dobar prizemni udarac uputio Hazard, međutim prohujalo je to pokraj stative. U 21. minuti s ruba šesnaesterca opalio je Agüero pod prečku, ali Courtois je odbio to u korner.

Fernandinho je u 25. minuti pogodio mrežu plavaca nakon jednog prekida, ali sudija ga je opravdano poništio zbog ofsajda. Chelsea je izveo brzu kontru u kojoj je Hazard pobjegao odbrani Građana, zaobišao i Brava, no otišao je previše u stranu, pa je morao vraćati u sredinu, no tamo nije bilo igrača Chelseaja. Agüero je novu veliku priliku imao u 34. minuti kada mu je Sane spustio loptu na sedam metara, međutim udarac u posljednji trenutak blokira Cahill. Argentinac je ponovno opasan u 43. minuti kada je njegov udarac glavom s ruba peterca odlazi pokraj gola. Domaćin je do zasluženog vodstva stigao u 45. minuti kada je Jesus Navas ubacio s desne strane, a Cahill nespretnom reakcijom posprema loptu u vlastitu mrežu.

U 48. minuti City je imao sjajnu priliku da udvostruči vodstvo nakon što je Sane izbacio De Bruynea u situaciju ‘jedan na jedan’ protiv Courtoisa, ali golman Chelseaja nadmudrio je sunarodnjaka. Odgovorio je Chelsea na drugoj strani preko Diega Coste čiji udarac iskosa s desne strane s 14 metara prolazi pokraj gola. Agüero je u 54. minuti već zaobišao i Courtoisa te pucao, ali ovog puta ukazao se Cahill i spasio goste. Nevjerojvatan promašaj vidjeli smo u 57. minuti kada je Jesus Navas ubacio s desne strane, a De Bruyne je s četiri metara umjesto praznog gola pogodio prečku. Promašaji Građana kažnjeni su u 60. minuti kada je Costa primio dugu loptu, oslobodio se Otamendija i s 12, 13 metara pogodio za 1:1.

Agüero je još jednom zaprijetio u 62. minuti kada je pokušao udarcem s osam, devet metara iskosa, no ponovo je Courtois na mjestu. I onda 70. minuti i potpuni preokret Chelseaja. Willian je pobjegao obrani domaćina i udarcem s 12, 13 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za 2:1. Gol su posvetili žrtvama Chapecoensea. Tražio je City izjednačenje, međutim pravu priliku nisu stvorili, a sve njihove nade u 90. minuti srušio je Hazard, kojeg je sjajnom dugom loptom pronašao Alonso. Pobjegao je ofenzivac plavaca odbrani Građana i pogodio za 3:1.

I kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk, nakon žestokog starta Agüera nad Luizom izbila je opća tučnjava na terenu. Nakon nekoliko minuta sve je riješeno tako da su Fernandinho i Agüero dobili direktne crvene kartone.