Sjajni Amerikanac: Irving ubacio 47 poena, pet trojki u četvrtoj četvrtini (VIDEO)

Američki košarkaš Kyrie Irving sinoć je postigao 47 poena i na taj način bio najzaslužniji za 16 uzastopnu pobjedu Bostona.

Celticsi su slavili na gostovanju protiv Dallas Mavericksa sa 110:102, a novom pobjedom učvrstili su se na prvom mjestu Istočne konferencije NBA lige.

Boston je u zadnjoj četvrtini zaostajao deset poena za Mavericksima, ali Irving u zadnjih pet minuta utakmice pogađa pet trojki i dovodi svoj tim do izjednačenja, a meč je otišao u produžetak.

Irving je samo u produžetku postigao deset poena.

Mirza Teletović nije igrao za Milwaukee Buckse u porazu protiv Washington Wizardsa (99:88). Bh. košarkaš nije nastupio zbog povrede koljena, a Giannis Antetokounmpo ponovo je bio najefikasniji u timu Bucksa s 23 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Wizardse je u ovom meču do pobjede predvodio Bradley Beal s 23 poena i pet asistencija.