Suze fudbalera obišle svijet: Girbaltar napravio senzaciju

Razlog – u dva meča Lige nacija upisali su dvije vezane pobjede, odnosno – prve dvije pobjede od kako su ravnopravni članovi UEFA-e.

Protekle sedmice su u Armeniji savladali domaću selekciju sa 1:0, a u ligi D su bili bolji i od Lihtenštajna sa 2:1, čime su se izjednačili sa Armenijom u grupi koju predvodi Makedonija.

Riječ je o grupi 4 Lige D, gdje Makedonija ima devet, Armenija i Gibraltar po šest, a Lichtenstein tri boda.

U susretu koji se odigrao 16. oktobra, Gibraltar je pobijedio Lichtenstein, a nakon meča uslijedio je slavlje igrača i štaba, dok neki igrači nisu mogli sakriti suze zbog druge vezane pobjede.

Salanović je Lichtenstein u 15. minuti doveo u vodstvo, što je bio rezultat prvog poluvremena. Domaći igrači su preokret napravili u intervalu od 61. do 66. minute, kada su gol gostiju pogađali Cabrera i Chipolina.

Chipolina je inače bio jedini strijelac u prvoj – historijskoj pobjedi Gibraltara nad Armenijom.

Girbaltar je član UEFA-e postao 2013. godine. Do sada su odigrali 22 kvalifikacijske utakmice, a zatim su za četiri dana slavili dva puta.

Pobjeda ostvarena u utorak ih dovodi u poziciju za borbu koja vodi u Ligu C.