Trener Seville teško bolestan

Sevilla je nakon pola sata utakmice petog kola Lige prvaka, na svom Pizjuanu gubila od Liverpoola 0:3.

Ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme, ali u drugom poluvremenu desio se potpuni preokret.

Wissam Ben Yedderom u 53. minuti je udarcom glavom smanjio na 1:3, a u 60. izborio penal i pogodio za 2:3.

Na isteku regularnog dijela, četvrti sudac pokazuje četiri minute nadoknade, a u trećoj minuti dodanog vremena Sevilla je imala korner, očito zadnju priliku da dođe do čudesnog povratka.

Sarabia je poslao centaršut pred gol, gdje Klavan loše čisti, a Gustavo Pizzaro u gužvi zabija za 3:3 i opći delirij na tribinama i terenu.

Niko nije primijetio da su igrači golove slavili s trenerom Eduardom Berizzom.

Prema pisanju portala Sevilla.info, 48-godišnji Berizzo je prilikom držanja motivacijskog govora, svojim igračima saopštio da ima rak prostate.

“Kada si vjeran napadačkoj igri, nogomet ti na kraju vrati. Fudbal pokazuje da uvijek moraš vjerovati i to se dogodilo danas,” izjavio je poslije utakmice Berizzo.