US Open: Stephens eliminisala Williams i zakazala finale protiv Keys

Američka teniserka Venus Williams (9. WTA) zaustavljena je u polufinalu US Opena, gdje ju je savladala sunarodnjakinja Sloane Stephens rezultatom 2:1 u setovima, bilo je 6:1, 0:6, 7:5.

Stephens je odlično odigrapa prvi set te je prepustila samo jedan gem Williams. Nakon odličnih servisa i dva breaka prvi set je dobila sa 6:1 nakon 25 minuta.

Međutim, stvari su se u drugom setu odvijale potpuno drugačije, pa je Williams za 30 minuta dobila šest gemova zaredom i izjednačila na 1:1 u setovima.

Navijači su od razigrane Venus očekivali da dobije i treći set, no, ona odmah na početku gubi servis. U četvrtom gemu je vratila break. Ista situacija se dogodila u sedmom i osmom gemu za novo izjednačenje. Ključni trenutak se dogodio u 11. breaku kada Stephens oduzima servis svojoj protivnici za prednost 6:5, a potom dobrim servisom završava ovaj meč.

U finalu će Stephens igrati protiv također sunarodnjakinje Madison Keys (16. WTA).