ATLETICO DEKLASIRAO MARSEILLE U FINALU EUROPSKE LIGE: Griezmann briljirao u, vjerovatno, jednoj od posljednjih utakmica za klub (VIDEO)

Ekipa Diega Simeonea, koji je zbog suspenzije utakmicu promatrao s tribina, treći je put osvojila drugo po snazi europsko klupsko natjecanje, otkad se igra u ovom formatu.

Junak pobjede bio je Antoine Griezmann, koji je vjerojatno odigrao pretpostljednju utakmicu za popularne „jorgandžije“.

Francuz je u 21. minuti iskoristio dodavanje Gabija nakon greške Anguisse i rutinski matirao Mandandu. Na početku drugog poluvremena odlično su kombinirali crveno-bijeli, a Grizemann je, na asistenciju Kokea, akciju završio majstorskim prijemom lopte i još boljom egzekucijom.

Konačnih 3:0 u 89. minuti je postavio kapetan i klupska legenda Gabi, na još jednu asistenciju Kokea

Francuska momčad svoju je priliku propustila u četvrtoj minuti, kad je Germain čisti zicer poslao pored gola. Do kraja su još jednom zaprijetili iz prekida, preko Mitroglua, i to je bilo sve od njih.

Sredinom prvog dijela zadesio ih je veliki hendikep, kad je Payet morao napustiti igru.

Atleticu je ovo peti trofej u eri Diega Chola Simeonea i ukupno treći trofej u Europskoj ligi, nakon sezona 2009./2010. i 2011./2012.