Bale i Ronaldo pogađali, Realu tek bod kod Villareala

Večeras je utakmicom na “El Madrigalu” između Villareala i Real Madrida završen subotnji program Primere, a ekipe su podjelile bodove odigravši 2-2.

Ono što je bilo najzanimljivije u najavi je pojavljivanje Garetha Balea. Velšanin je na teren istračao od prve minute i sve su kamere gledale prema njemu.

Po onome što smo mogli vidjeti na početku utakmice, veoma se brzo uklopio u tim Reala. Ipak, Villareal je prvi poveo. Igrao se 21. minut kada je Cani na asistenciju Pereire pogodio za vodstvo domaćih.

Nedugo zatim, Villareal je stvorio još par velikih prilika za 2-0, međutim, Diego Lopez je i večeras pokazao zašto Iker sjedi na klupi. Real je odgovorio u 39. minuti kada Carvajal prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu u peterac, a tamo se odlično snalazi Bale za svoj prvijenac i izjednačenje Reala.

Tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku meča, Ancelotti vadi iz igra Balea u 62. minuti obzirom da ovaj još nije spreman za svih 90. minuta.

Samo par minuta kasnije, Ronaldo se nakon šuta Benzeme nalazi na pravom mjestu i pogađa za prekored gostiju iz Madrida. Međutim, samo šest minuta kasnije Dos Santos stavlja stvari ponovo na početak i pogađa za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2-2.

Obje ekipe nakon ovog meča imaju po deset osvojenih bodova iz četri kola.