Bayern nastavio da melje, Apotekari pali na domaćem terenu

Utakmicom Bayer Leverkusen – Bayern München nastavljena je sezona u Bundesligi, a nastavljena je i pobjednička serija sastava iz Bavarske. Najtrofejniji njemački klub slavio je s 3:1 u gostima kod Apotekara.

Gosti su poveli u 32. minuti utakmice golom Javija Martineza, što je ujedno bi i rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku prednost gostiju udvostručio je Franck Ribery u 59. minuti nakon asistencije Jamesa Rodrigueza. Dvadeset minuta prije kraja Kevin Volland je smanjio na 1:2 i tako finiš meča učinio zanimljivim.

Ipak, pitanje pobjednika u sudijskoj nadoknadi otklonio je Kolumbijac Rodriguez golom za konačnih 3:1.

Za tim sa Allianz Arene ovo je bila 14. ovosezonska pobjeda i peta vezana, a nakon nje imaju 14 bodova više u odnosu na drugoplasirani Schalke, koji svoj susret 18. kola igra u subotu. Apotekari su ostali na četvrtom mjestu s 28 bodova.