Borussia bolja od Kolna: Novi Batman zabio dva gola na debiju za Milionere

Prva utakmica 21. kola njemačke Bundeslige između Kolna i Borussije Dortmund okončana je pobjedom gostiju rezultatom 3:2.

Belgijski napadač Michy Batshuayi je u debiju za Milionere potvrdio da će biti pravo pojačanje i da možda u Chelseaju nisu imali dovoljno strpljenja za njega.

Upravo je Batschuayi u 35. minuti Borussiju doveo u vodstvco nakon asistencije Toljana, a s minimalnom prednošću gosti iz Dortmunda otišli su na pauzu.

Već na startu drugog dijela Zoller je zamijenio Clemensa u redovima popularnih Jarčeva. Da je Stefan Ruthenbeck napravio pravi potez Zoller je potvrdio golom u 60. minuti meča.

Samo dvije minute kasnije Batshuayi je dokazao da će dostojna zamjena za Batmana (Pierre-Emerick Aubameyang op.a). Za drugi gol na debiju u dresu BVB-a Belgijancu je ovoga puta asistirao Pulisic.

Mere je nakon asistencije Hectora zabio za 2:2, i tada se činilo da će domaći produžiti svoj niz bez poraza.

Ipak, posljednju riječ na utakmici imao je Andre Schurrle koji je u 84. minuti pogodio za konačnih 3:2 i tako donio Borussiji devetu ovosezonsku pobjedu.