BUNDES: HSV šokirao šampiona

Dortmund poražen na Vestfalenu od HSV-a, preokreti u Menhengladbahu, na kraju bez pobjednika. Bajer mogao do drugog mjesta.

Teško bez Nevena Subotića! U napadu nekako, u odbrani nikako…

Borusija iz Dortmunda zadržala je drugo mjesto u Bundesligi, ali samo zahvaljujući svojim konkurentima Bajeru i Anjtrahtu, koji “kiks” aktuelnog šampiona u 21. kolu nisu iskoristili, već su osvojili samo po bod.

Borusija je ubjedljivo izgubila kod kuće od Hamburgera 1:4!

Ovim porazom vjerovatno su ugašene sve nade “milionera” da u finišu prvenstva mogu do čuda i treće uzastopne “salatare”.

Sve je u subotu popodne išlo na ruku Borusiji, povela je golom Roberta Levandovskog u 17. minutu, čime je otvorili put ka 12. pobjedi u Bindesligi.

Umjesto da dotuku rivala, dozvolili su gostima sa sjevera Njemačke da se vrate u meč i da poslije samo desetak minuta preokrenu rezultat, a kasnije stignu i do velike pobjede. Na ruku HSV-u išao je i direktan crveni karton za Levandovskog u 31. minutu.

Izjednačenje je uslijedilo već u sljedećem napadu poslije pogotka Poljaka.

Junak u pobjedi Hamburgera bio je Letonac Artoms Rudnevs. Ovaj 25-godišnji napadač uspio je prvo da anulira prednost protivnika, zatim i da drugim golom na meču, u 62. minutu, dotuče favorita. Vođstvo gostima donio je Hueng Min Son polovinom prvog poluvremena. Korejanac je kasnije, pred sam kraj meča, postigao i četvrti gol za svoju ekipu.

Srpski reprezentativac Neven Subotić, koga je povreda bila na duže vrijeme odvojila od terena, bio je na klupi, ali mu Jirgen Klop nije dao šansu da pojača zadnju liniju žuto-crnih.

Bajer je bio na korak da materijalizuje kiks Dortmunda, ali je Borusija Menhengladbah uspjela da stigne do remija u finišu duela – 3:3. Nevjerovatan duel odigrale su ove dvije ekipe. I jedni i drugi imali su prednost. Prvo je domaćin poveo 1:0 i 2:1, a onda su “farmaceuti”, za svega četiri minuta (od 60. do 64. minuta), prvi put poveli.

Ajntraht je mogao da se izjednači sa Dortmundom na drugom mjestu. Ipak, tim Armina Veha odigrao je samo 0:0 u Frankfurtu protiv Nirnberga.

U derbiju začelja Volfsburg je kao gost pobijedio Grojter Firt 1:0.

Verder je ubjedljivo pobijedio u Štutgart 4:1. Hanover je osvojio sva tri boda protiv Hofenhajma (1:0).