Chelsea savladao Liverpool i osvojio FA Cup

Ramires je nakon krasnog dodavanja Juana Mate izbio jedan na jedan s golmanom liverpulske momčadi Pepeom Reinom, te ga bez većih problema savladao poslavši loptu u bliži kut. Dirao je Španjolac loptu, ali je udarac bio toliko jak da ju nije uspio dovoljno skrenuti da ode pored gola, piše Nogometni magazin.

To je ujedno bio i jedini udarac u okvir gola u igrom siromašnih prvih 45 minuta. Na sreću preko 89 tisuća gledatelja, razina nogometa je u drugom dijelu porasla, te se u njemu zaista moglo uživati.

Najprije je Drogba u 52. minuti, nakon proigravanja Franka Lamparda, zabio za 2-0. Uposlio je Lampard Bjelokošćanina sjajnom loptom u šesnaesterac Liverpoola, a ovaj ju je lijevom nogom poslao kroz noge Martinu Škrtelu, te u “malu mrežicu” nemoćnog vratara Reine. Bio je to četvrti gol Drogbe u četiri finala FA Cupa, čime je postao jedini igrač kojem je to pošlo za nogom.

Nakon drugog primljenog pogotka Dalglish je u igru odlučio poslati Andyja Carrolla, a ovaj mu je umalo donio potpuni preokret. Nepunih 10 minuta otkako je ušao, bivši napadač Newcastlea zabio je za smanjenje na 2-1. Stuart Downing je ukrao jednu loptu Bosingwi, ona je došla do Carrolla koji prolazi Terryja i šalje neobranjivu “bombu” u gornji desni kut Petra Čecha.

Isti je igrač umalo u 82. minuti bio strijelac izjednačujućeg pogotka. Carroll je jednu ubačenu loptu s nekoliko metara glavom poslao prema golu, činilo se da će ući ali ju je Chelseajev vratar vršcima prstiju izvadio malo unutar gol-crte. Uslijedili su žestoki protesti kod glavnog i pomoćnog suca zbog nepriznavanja pogotka, a najžustriji je bio Urugvajac Luis Suarez koji je u konačnici zaradio žuti karton zbog prigovaranja.

Ponovljene snimke pokazale su da lopta nije cijelim obujmom prešla gol-crtu, tako da je odluka linijskog i glavnog suca bila na mjestu.

Pritiskao je Liverpool do kraja, bio je bolja momčad, ali nije uspio doći do izjednačenja. Ovo je čak sedmi put u klupskoj povijesti da je liverpulski klub natjecanje u FA Cupu završio kao gubitnik u finalu. Jedino Everton ima više drugih mjesta u povijesti (8).

S druge strane, ovo je bio sedmi naslov za londonski satav, te čak četvrti u posljednjih šest sezona.

Recimo i da je ovo bio tek četvrti put u posljednjih 19 utakmica da su obje momčadi u finalu FA Cupa zabile pogodak.