Chelsea u zadnjoj minuti stigao do trofeja Lige Evrope

Chelsea je osvajač Lige Evrope pošto je pogotkom Branislava Ivanovića pobijedio Benficu sa 2:1 u finalu na Amsterdam Areni.

Vodeći pogodak za londonski tim  postigao je Fernando Torres u 60. minutu, a izjednačio je Oscar cardoso osam mintua kasnije iz opravdano dosuđenog penala. U drugom minutu nadoknade Ivanović je fantastično skočio poslije kornera Mate i glavom je poslao loptu u suprotni ugao za veliko slavlje i trofej Chelseaja.

Do finala Lige prvak Bayerna i Borussije Dortmund 25. maja Chelsea će biti trenutni vlasnik trofeja u oba evropska takmičenja.

Jedan rekord postavio je i među navijačima Chelseaja omraženi menadžer Rafael Benitez – poslije Uda Lateka, postao je prvi trener koji je sa tri različita kluba osvojio neki evropski kup (Valencia, Liverpool i Chelsea).