Chung predao Federeru, Švicarac u lovu na 20. Grand Slam titulu

Roger Federer plasirao se u finale Australian Opena nakon što mu je meč polufinala predao 21-godišnji Koreanac Hyeon Chung.

Svega 34 minute igre bile su dovoljne 37-godišnjem Rogeru Federeru da prvi set sa 6:1 riješio u svoju korist. Zanimljivo da je Švicarcu u projesku bilo dovoljno minut i četiri sekunde da osvoji servis gem u prvom setu.

Koreanac je bio totalno van ritma, a u drugom setu moglo se primijetiti da Chung ima problema s povredom zbog koje je kod rezultata 5:2 morao legendarnom Švicarcu predati meč.

Federer se tako plasirao u svoje 30. Grand Slam finale. U dosadašnjih 29 slavio je 19 puta, dok je u deset navrata bio poražen.

U duelu sa Marinom Čilićem Federer će imati priliku osvojiti ukupno 20. Grand Slam.