Dempsey prvi Amerikanac koji je zabio har trick u Premiershipu

Na Craven Cottageu Newcastle je poveo 1:0, ali u drugom dijelu dolazi uragan. Vidjeli smo šest pogodaka od čega tri Dempseyjeva. Fulham je slavio 5:2.

Prvi gol je 28-godišnji napadač iz Teksasa zabio u 59. minuti za vodstvo Fulhama 2:1. Bio mu je to jubilarni 50. u dresu Fulhama. Drugi je zabio u 65. minuti, a posljednji minutu prije kraja susreta nakon asistencije Bobbyja Zamore.

Ovo je Dempseyju najbolja sezona u karijeri u kojoj je u dosadašnjem dijelu zabio 15 golova, od čega devet u Premierligi. Zanimljivo, ovo mu je drugi hat-trick u samo 15 dana budući je u FA Cupu niželigašu Charltonu 7. siječnja također utrpao tri komada.

Napadač Fulhama Clint Dempsey posao je prvi Amerikanac koji je postigao hat-trick u povijesti engleskog Premiershipa.