Dva Albanca i Senegalac osuđeni na zatvorsku kaznu zbog namještanja

Sporna utakmica je odigrana 24. juna 2012. godine i igrali su Ostsiden i Folo, a završilo je 4:3. Na poluvremenu su gosti vodili 0:3, ali je u nastavku viđen nevjerovatan preokret.

Ipak, neko je na kladionici zaradio 57 000 dolara pogodivši baš takav rasplet pa je pokrenuta istraga. Tako je Albanac Drin Shala, tadašnji golman Folloa dobio osam mjeseci zatvora, njegov sunarodnjak Alban Shipshani, tadašnji napadač Ostsidena također osam dok će tadašnji veznjak Folla, Senegalac Pepe Formose Mendy u zatvoru biti šest mjeseci.

Organizator cijele prevare je dobio godinu i pol zatvora, a pod istragom je još nekoliko niželigaških utakmica u Norveškoj, sumnjivi su klubovi Asker, Frigg, Ullensaker/Kisa, HamKam…