Galatasaraj izbacio Juventus iz Lige šampiona

Duel je u utorak prekinut u 31. minutu pri rezultatu 0:0 zbog nevjerovatne količine snega koji je napadao u veoma kratkom roku.

Djelovalo je da će Juventus uspjeti da sačuva bod koji bi mu garantovao prolaz u narednu fazu, ali pet minuta prije kraja Drogba je fantastično glavom spustio loptu za Snajdera koji se odlično snašao i odličnim udarcem u dalji ugao savladao je Bufona.

Galatasaraj je tako takmičenje završio sa 7 bodova u grupi, jednim više od Juventusa koji će na proljeće u Ligu Evrope.

Utakmica je nastavljena u srijedu od trenutka kada je prekinuta a, iako su domaćini očistili sneg koji je padao i u srijedu, teren u Istanbulu bio je u izuzetno lošem stanju.

Juventus je uspjevao da drži domaćina daleko od gola sve do samog finiša, imao je nekoliko prilika da postigne gol i riješi dilemu, ali domaćin je sačekao svoju priliku i prošao je u nokaut fazu.