GRUPA H: Ajax iznenadio Barcelonu, Milan uvjerljiv protiv Celtica

Ajax je na svojoj Amsterdam Areni napravio veliko iznenađenje i porazio Barcelonu rezultatom 2:1

Holandđani su u vodstvo došli golom Thulania Serera na asistenciju Van Rhijna u 19′ minuti. Poluvrijeme iz snova upotpunio je Danny Hoesen koji je u 42′ minutu pogodio donji desni ugao i Ajax vodi sa 2:0

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 49′ minutu, penal za Barcelonu. Joel Veltman je skrivio penal i zaradio crveni karton. Uspješan realizator bio je Xavi. Nakon toga mnogi su pomislili da će Barca preokrenuti rezultat u svoju korist, ali to se nije desilo. Ajax je izdržao do kraja i zabilježio drugu pobjedu u Ligi Prvaka ove sezone.

U drugoj utakmici grupe H Milan je bez većih problema savladao domaći Celtic rezultatom 0:3 i tako na trenutak smirio tenzije u klubu.

Milan je u vodstvo doveo Kaka koji je dobro odreagovo poslije kornera koji je izveo Birsa u 13′ minutu. U drugom poluvremenu Milan je udvostručio svoju prednost preko Zapate u 49′ minuti koji je na asistenciju Noccerina pogodio gol domaćina.

Konačan rezultat postavio je Mario Balotelli koji je na asistenciju Montoliva pogodio u 60′ minuti.

Lider na tabeli poslije pet odigranih kola je i dalje Barcelona sa 10 bodova, drugi je Milan sa osam, treći Ajax sa sedam bodova. Posljednji je Celtic sa tri osvojena boda.

U posljednjem kolu Milan će dočekati Ajax i međusobnom duelu će odlučiti ko ide dalje. Ekipa Barcelone doćekuje Celtic