Hoćemo li već 31. januara saznati ime novog šampiona Engleske?

Manchester City je posrnuo, mnogi tvrde, u najgorem trenutku. Nakon što su puleni Manuela Pellegrinija maestralno odradili pakleni novogodišnji raspored i sustigli londonski Chelsea na vrhu tabele, danas su napravili veliki kiks koji bi ih skupo mogao koštati.

Remizirao je City s Evertonom u gostima (1:1), dok je u isto vrijeme Chelsea pobjedom nad Newcastleom (2:0) ponovo ostao sam na vrhu tabele sa dva boda viška u odnosu na Građane.

Na Ostrvu se već mogu čuti i pročitati komentari kako je današnji remi Cityja možda i ključni rezultat kada je u pitanju ishod borbe za titulu prvaka Engleske.

Ta bi borba, prema mnogima, mogla biti odlučna već 31. januara.

Naime, u narednom kolu (18. januara) Chelsea gostuje kod Swanseaja, a City dočekaje Arsenala. A, onda spektakl. Direktan obračun na Stamford Bridgeu 31. januara. Ako želi titulu, slažu se mnogi, City ne smije izgubiti niti jednu od pomenute dvije utakmice.

Naravno, ukoliko se to i desi, i dalje treba imati na umu da je u Engleskoj sve moguće i da odluka o tituli nerijetko pada u zadnjem kolu.

Kada su današnje utakmice u pitanju, Fernandinho je doveo City u vodstvo u 74. minutu, no samo četiri minuta kasnije, Naismith je pogodio za konačni remi.

Chelsea je na Stamford Bridgeu do rutinske pobjede došao golovima Oscara (43.) i Coste (59.).