Kako je Suarez počeo, City je dobro i prošao (VIDEO)

Mamnchester City, s obzirom na sve okolnosti, izvukao je na kraju i dobar rezultat protiv Barcelone u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Završilo je pobjedom Katalonaca od 2:1, i aktuelni prvak Engleske zadržao je kakve takve šanse da na uzvratu u Barceloni napravi čudo i plasira se u narednu rundu takmičenja. Katalonci su već u 30. minutu vodili s 2:0 golovima Luisa Suareza.

Sergio Aguero uspio je smanjiti na 1:2 u 69. minutu, a samo pet minuta kasnije Građani su ostali sa igračem manje, nakon što je Clichy zaradio drugi žuti karton i morao napustiti igru. U sudačkoj nadoknadi utakmice Joe Hart je odbranio penal Lionelu Messiju.

Edin Džeko igrao je do 68. minuta, kada je umjesto njega na teren ušao Wilfried Bony.