Karioke poslale Srbiju kući, Brazil i Švicarska u osmini finala

U okviru grupe E Svjetskog prvenstva večeras su odigrane utakmice posljednjeg trećeg kola.

Plasman u osminu finala izborili su Brazil i Švicarska.

Derbi susret ovog kola igran je u Moskvi između Brazila i Srbije, a na kraju su Nejmar i društvo sigurno slavili rezultatom 2:0.

Susret je protekao u dominaciji Brazila, mada treba istaknuti i nekoliko veoma dobrih šansi Srbije, posebno početkom drugog poluvremena.

Prva šansa desila se u 4. minuti kada je Nejmar asistirao za Žezusa, ali njegov šut brani Stojković.

Isti dvojac je ponovo kombinirao u 25. minuti, ali ponovo Stojković brani.

U 36. minuti Brazil je poveo. Sjajnu dubinsku loptu poslao je Kutinjo, Paulinjo izlazi sam pred Stojkovića i prebacuje ga za 1:0.

U drugom dijelu Nejmar je prvi zagrijao dlanove Stojkovića, ali jedinica “Orlova” ponovo je bio uspješan.

Nakon toga uslijedio je period bolje igre Srbije, koja je zagospodarila sredinom terena, a vrijedi istaknuti šanse za Milinković-Savića, te Mitrovića.

Kazna za promašaje dolazi u 68. minuti kada je nakon ubačaja Nejmara glavom pogodio Silva za 2:0.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji period, s tim da je Nejmar pravio pravi dar-mar i svojim driblinzima izluđivao defanzivce Srbije.

U drugoj utakmici ove grupe Švicarska je remizirala sa Kostariku rezltatom 2:2 i tako potvrdila drugo mjesto u grupi iza Brazila.

Početak susreta protekao je u dominaciji Kostarike, obzirom da su u prvih 10-ak minuta redom promašivali Borges, Gamboa i Kolindres.

Kazna za promašaje dolazi u 31. minuti kada nakon asistencije Embola glavom pogađa Džemaili.

U drugom poluvremenu nastavila je Kostarika sa sigurnijom igrom, a zasluženo izjednačenje stiže u 56. minuti kada Vaston pogađa za 1:1 nakon asistencije Kembela.

Mogla je Švicarska do pobjede, ali Drmić je u 78. minuti pogodio samo stativu.

Vodstvo Švicarskoj donio je Drmić u 88. minuti, ali u sudijskoj nadoknadi Kostarika dolazi do izjednačenja iz penala za konačnih 2:2. Siguran s bijele tačke bio je Ruiz.