Kraj za Mesija i Argentinu, Francuska u četvrtfinalu!

Francuska je u Kazanju savladala Argentinu 4:3 i izborila četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Francuska je na početku meča bila dominantnija ekipa na terenu. U 9. minuti Masćerano je neoprezno oborio Mbapea na nekih dvadeset metara, a Grizman je iz slobodnog udarca sjajno šutirao preko zida, ali ga je prečka spriječila da postigne eurogol.

Samo dvije minute kasnije, Francuska povela. Banega je loše primio loptu, a Mbabe je uzeo na nekih trideset metara od svog gol, pretrčao sve igrače i otresao Roha, koji ga obara u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Grizman koji je poslao golmana Armanija u jedan, a loptu u drugi ugao za vodstvo Francuske od 1:0.

U 31. minuti Pogba je odlično istrčao, ostavio iza sebe Banegu, dodao desno do Mbapea koji je želio da dribla i propustio dobru šansu za Argentinu.

Gotovo ni iz čega je Argentina stigla do izjednačenja i to u najboljem trenutku – u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti. Poslije akcije po lijevoj strani, loptu je Banega dodao do Di Marije, koji je ostao usamljen na nešto manje od trideset metara. Namjestio se na šut, raspalio po lopti i na fantastičan način matirao Lorisa za 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Argentina je u prvom napadu po povratku iz svlačionica stigla do preokreta. U 48. minuti, Di Marija je izborio prekid na lijevom boku, a poslije centaršuta Banege, lopta se odbila do Mesija, koji je šutirao iz okreta i pogodio saigrača Merkada koji iz nehata matira Lorisa za potpuni preokret Gaučosa.

Slavlje Gaučosa trajalo je samo deset minuta, jer je u 58. minuti Francuska stigla do izjednačenja fantastičnim pogotkom Pavara. Kante je idealno proigrao Ernandesa koji je centirao na suprotnu stranu šesnaesterca gdje je Pavar uhvatio iz prve i poslao u suprotne rašlje za novo izjednačenje.

Francuska je do novog vodstva i preokreta došla u 64. minuti kada je Ernandes ubacio sa lijeve strane, a odbijena lopta stigla do Mbapea. Supertalentovani napadač je prevario čuvare i onda lijevom nogom loptu poslao ispod golmana Armanija za 3:2.

Četiri minute kasnije, Mbape je postigao svoj drugi gol. Francuzi su odlično kombinovali, Žiru je proigrao Mbapea, a on rutinski poslao loptu u donji lijevi ugao za 4:2!

U trećoj minuti nadoknade, Aguero je postigao gol za Argentinu, ali Francuska je postala prvi četvrtfinalista Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.