Kriza West Hama se nastavlja, Leicester odnio bod s Olimpijskog stadiona

U prvom meču 13. kola engleskog Premiershipa West Ham i Leicester odigrali su meč bez pobjednika, a susret je na kraju okončan rezultatom 1:1.

Gosti su u vodstvo stigli već u osmoj minuti susreta kada Albrighton nakon kontranapada postiže gol za 1:0 i veliko slavlje gostujućih igrača, a zanimljivo, ovaj nogometaš je bio uključen u pet pogodaka u posljednjih šest utakmica koje je počeo kao starter za svoju ekipu. Ovo mu je bio prvi pogodak, a ranije je upisao četiri asistencije.

West Ham je odmah pokušao stići do poravnanja i ofanzivno su krenuli prema golu Lisica, a do pogotka su stigli u 45. minuti kada Kouyate nakon kornera postiže gol za 1:1.

S ovim primljenim pogotkom iz kornera, Leicester je stigao Watford u negativnoj statistici po broju pogodaka koje su primili nakon ubacivanja sa strane i taj broj sada iznosi šest.

U drugom poluvremenu i jedna i druga ekipa su pokušale stići do pobjede, a veliku priliku u 91. minuti, također nakon kornera, propustio je Andre Ayew koji je šutirao preko gola.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te je susret završen rezultatom 1:1. Ovo je šesti meč u nizu u kojem Čekičari nisu upisali pobjedu, a bar za sada, David Moyes se nije pokazao kao prava opcija za klubu londonskog kluba.