Krvavi sofijski derbi: U eksploziji bombe povrijeđena policajka, uhapšeno 20 navijača

Penal, crveni kartoni, četiri gola, veliki povratak gostiju… Sve se to dogodilo za 90 i koju minutu. Derbi je završen bez pobjednika – 2:2. Karagana je iz penala doveo CSKA u vodstvo sa bijele tačke u 5. minuti. Slavlje domaćih navijača nije se ni stišalo, a Henrique je četiri minuta kasnije pogodio za 2:0.

Ipak, Levski se vratio “u život” u 48. minuti golom Goranova, da bi Paulinho nakon sat igre izjednačio na, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:2. U finišu derbija Geferson i Bus dobili su crvene kartone.

Derbi nije mogao proći ni bez velikih nerad na tribinama u kojima je ozbiljniju povredu dobila jedna policajka.

Nakon što je bomba eksplodirala u blizini ulaza na stadion staklo je povrijedilo pripadnicu javnog reda i mira.

– Operisana je i dosta je komadića stakla na njenom licu i u oku. Nije u pitanju vatromet, već bomba – rekao je policijski komesar Anton Zlatanov.

Zlatanov je dodao da je privedeno više od 20 navijača Levskog.