Kvalifikacije za EP 2016: Ibra još jednom zabio gol za TV špice (VIDEO)

Nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine. Španija je na domaćem terenu teško izašla na kraj sa Ukrajinom. Jedini gol na utakmici, vrijedan tri boda, za Špance zabio je Alvaro Morata u 28. minutu utakmice.

Švicarska je pobijedila Estoniju rezultatom 3:0.

Švicarci su poveli već u 17. minuti, strijelac je bio Scharm, a deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Xhaka. Treći pogodak za domaće djelo je nesuđenog bh. reprezentativa Harisa Seferovića koji je konačni rezultat postavio u 80. minuti. Treba reći da je asistent za sva tri pogotka bio Shaqiri.

Švedska je slavila sa 2:0 u Moldaviji, a tvorac pobjede Šveđana bio je Zlatan Ibrahimović sa dva pogotka.

Zvijezda švedskog tima prvi pogodak je postigao nakon greške golmana Moldavije. On je bukvalno poklonio loptu Ibrahimoviću koji je to u svom stilu iskoristio i u 46. minuti doveo Švedsku u vodstvo. Drugi gol Ibrahimović je zabio u 84. minuti iz penala.