Liga prvaka: Bez pobjednika u oba susreta

PSG i Chelsea odigrali su 1:1 na Parku prinčeva u Parizu. Ivanović je u 36. doveo Plavce u vodstvo nakon asistencije Cahila, a izjednačio je Cavani u 54. minuti.

Shakhtar i Bayern igrali su u Lvivu zbog ratnih dejstava u Donetsku, a domaći su uspjeli izboriti remi protiv favoriziranog protivnika koji je dominirao velikim dijelom susreta. Bayern je utakmicu završio sa deset igrača zbog drugog žutog kartona Xavi Alonsa kojem je ovo bio i 100. nastup u karijeri u Ligi prvaka.

Sutra su na rasporedu utakmice između Schalkea i Reala Madrida, te Schalkea i Porta.

92′ – Prilika za Ibrahimovića u posljednjim sekundama ali Courtois brani.

80′ – Velika šansa za Cavanija, lopta ide pored desne stative.

77′ – Bez previše uzbuđenja na obje utakmice.

65′ – Drugi žuti karton za Xavi Alonsa zbog faula nad Teixeirom. Jubilarnu, 100. utakmicu Lige prvaka u karijeri Španac će napustiti prije posljednjeg sudijskog zvižduka!

65′ – Žuti karton za Ivanovića

60′ – Kakva šansa za PSG, Lavezzi i Ibrahimović nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Veliki pritisak Parižana.

55′ – GOOL! Cavani pogađa za izjednačenje.

51′ – Novi pokušaj Mullera ide preko gola.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme na obje utakmice. Chelsea vodi u Parizu sa 0:1 golom Ivanovića, dok Shakhtar i Bayern igraju bez golova.

45′ – Ibrahimović šutira preko gola iz slobodnog udarca

41′ – Dominacija Bayerna, ali nema promjene rezultata.

36′ – GOOL! Chelsea vodi na Parku prinčeva, Ivanović je pogodio na asistenciju Cahila!

35′ – Cavani je bio u šansi, Courtois obranio.

31′ – Shakhtar i Bayern igraju dobru utakmicu, Muller je bio u prilici ali je šutirao pored gola.

26′ – Hazard je prvi testirao Sirigua, golman PSG-a nije imao većih problema.

25′ – PSG ima inicijativu, ali još uvijek je nije pretvorio u ozbiljniju šansu.

17′ – Bez većih uzbuđenja u Parizu na početku utakmice.

11′ – Matuidi je bio u šansi, no Courtois brani, da bi potom odbranio i šut glavom Ibrahimovića.

Podsjetimo, planirano je da finale bude odigrano na Olimpijskom stadionu u Berlinu 6. juna.

Večeras se igraju dvije utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima se sastaju PSG – Chelsea i Shakhtar – Bayern.

Poznati su sastavi ekipa.

PSG: Sirigu, Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell, Luiz, Verratti, Matuidi, Lavezzi, Ibrahimovic, Cavani.

Chelsea: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Matić; Willian, Fàbregas, Hazard, Costa.

Shakhtar: Pyatov, Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk, Fred, Fernando, Costa, Teixeira, Taison, Adriano.

Bayern: Neuer, Alonso, Ribéry, Robben, Rafinha, Boateng, Bernat, Götze, Müller, Alaba, Schweinsteiger.