Ligue 1: Cavani spasio Svece od prvog ovosezonskog poraza

U derbiju 10. kola francuske Ligue 1. između Marseillea i PSG-a viđena su četiri gola, po dva na obje strane, a domaćini mogu žaliti za punim plijenom s obzirom na to da su gol za konačnih 2:2 primili u drugoj minuri sudijske nadoknade.

Olympique Marseille poveo je u 16. minuti golom Luiza Gustava nakon asistencije Dimitrija Payeta.

Parižani su uzvratili preko Neymara u 33. minuti, kada je Brazilac proigravanje Adriena Rabiota pretvorio u izjednačenje. Bio je to sedmi prvenstveni pogodak za Brazilac u osmom ovosezonskom nastupu.

S rezultatom 1:1 timovi su otišli na poluvrijeme, a u nastavku su mreže mirovale sve do 78. minuti kada je Florian Thauvin savladao Alphonsea Areolu za veliko slavlje navijača na Velodromeu.

U sam finiš utakmice PSG je ušao bez svog 222 miliona eura plaćenog pojačanja jer je Neymar u periodu od 85. do 87. minute uspio zaraditi dva žuta kartona, pa je morao ranije pod tuš.

Da je s pravom naslijedio Zlatana Ibrahimovića na mjestu “šefa slavačionice” Edinson Cavani dokazao je pogotkom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 2:2. Urugvajski napadač tako je Svece spasio prvog ovosezonskog poraza u domaćem prvenstvu.

Ranije danas Strasbourg je slavio kod Nice u gostima s 2:1, dok je Lyon razbio Troyes u gostima s 5:0.