Liverpool pobjedom u Norwichu na korak bliže snu! (VIDEO)

Redsi su danas kao gosti pobijedili Norwich rezultatom 3:2 u 35. kolu engleskog Premiershipa.

Tim Brendana Rodgersa dva puta je vodio sa dva gola razlike, ali je u posljednjih 15 minuta grčevito branio vodstvo i uspio ga odbraniti.

Prvi dio igre Liverpool je dobio rezultatom 2:0. Sterling je sjajnim udarcem već u 4. minuti pogodio za vodstvo, koje već u 11. minuti povećao Suarez svojim 30 prvenstvenim golom.

Na početku drugog dijela Hooper smanjuje na 1:2 i Norwich nastavlja napade, ali ne dolazi do izjednačenja. Naprotiv, danas biljantni Sterling u 62. minuti vodi Redse na 3:1.

Snodgrass u 77. minuti pogađa za Norwich, koji je do kraja napadao, ali nije uspio izjednačiti.

Liverpool ostaje prvi sa 80 bodova, čak pet više od Chelseaja. Manchester City ima devet bodova manje uz dva susreta manje.

Treba dodati da je ovo bila 11. uzastopna pobjeda Liverpoola, koji titulu nije osvojio od daleke 1990. godine.