Majstorija Marcela i gol Ronalda za trijumf Kraljeva protiv Rudara (VIDEO)

Konačan rezultat bio je 0:2.

Prvu dobru priliku imali su igrači Schalkea kada je Klaas Jan Huntelar šutirao ali je Casillas bio na mjestu. Igrala se 25. minuta.

Samo minut kasnije Kraljevski tim dolazi u vodstvo. Crvajal je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Cristiano Ronaldo se majstorski oslobodio svojih čuvara i glavom pogodio mrežu domaćih za vodstvo Reala od 1:0.

U 30 minuti Karim Benzema, ali je večeras sjajni mladi golman Schalkea Wellenreuther, odbranio njegov udarac.

Igrala se 33. minuta kada je Boateng oborio Ronalda. Portugalac je šutirao odlično iz slobodnog udarca ali je Wellenreuther ponovo sjajno reagovao i poslao loptu u korner. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavku su domaći bili bolji protivnik na terenu, asjajnu priliku i najbolju na meču imali su u 75. minuti meča. Boateng je dugom loptom pronašao Uchidu, koji se nalazio u šesnaestercu gostiju te je vratio  vratio Platteu, a mladi Schalkeov napadač je sjajno šutirao, Casillas je bio savladan ali je lopta umjesto mreže pogodila prečku.

U 79. minuti igrači Real Madrida su završili posao u ovom meču. Cristiano Ronaldo je dodao loptu do Marcela, koji fenomenalnim udarcem desnom nogom sa nekih 16 metara pogađa gornji lijevi ugao Schalkeovog gola za konačnih 0:2.
Real Madrid je do kraja sigurno čuvao vodstvo, a zahvaljujući ovoj pobjedi Kraljevski tim je blizu plasmana u četvrtfinale Lige prvaka.

Schalke 04-Real Madrid 0:2

Stadion: Veltins-Arena, Gelsenkirchen, Gledalaca: 61.000; Sudija: Martin Atkinson (Engleska); Žuti kartoni: Boateng, Neustadter, Kirchhoff (Schalke 04) / Kroos (Real Madrid); Strijelci: Ronaldo 26′, Marcelo 79′ (Real Madrid)

Schalke 04: Wellenreuther, Nastasić, Matip, Höwedes, Uchida, Neüstadter, Höger, Aogo,Boateng, Choupo Moting, Huntelaar.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo, Lucas Silva, Kroos, Isco, Bale, Ronaldo, Benzema.