Mesi dao i promašio nemoguće: Barsa osvojila i Baskiju, teror Katalonaca u Primeri se nastavlja (VIDEO)

Argentinac pre vodećeg gola uspeo da ne pogodi gol sa samo tri metra

Barselona ne staje – devet pobeda u deset utakmica!

Lionel Mesi je ponovo “ukrao šou”, a njegov tim je pobedio u uvek neugodnom Bilbau i učvrstio se na prvom mestu tabele španskog šampionata.

Na “San Mamesu” bilo je 2:0 za goste u režiji neprevaziđenog Argentinca koji je bio i strelac i inicijator akcije koja je prethodila pogotku Paulinja u nadoknadi.

Mesi je zatresao mrežu u 36. minutu kada je natrčao na savršen povratni pas Albe i uputio neodbranjiv udarac u gol protivnika, a onda trčanjem ka saigraču i gestikulacijem pokazao levom beku da je jednako zaslužan za vođstvo gostiju.

Pre toga, bio je u centru pažnje kada je uspeo da promaši gol sa samo tri metra pošto je zaobišao golmana – lopta je pogodila stativu?!

Bio je to samo jedan od tri udaraca u okvir gola u subotu uveče pošto su Paulinjo u prvom kada je pogodio prečku, te Garsija u drugom, pogodivši stativu, isto drmali okvire oba gola.

Barsi je vođstvo omogućilo da mnogo lakše iskontroliše dešavanja na terenu u nastavku u kome je vladala situacijom, ali je trebalo “pečatirati” pobedu još jednim golom.

Njega su gosti dočekali u samoj završnici kada je Mesi “povukao” kontru “tri na dva”, uposlio Suaresa, čiji je odbranjeni pokušaj sačekao usamljeni Paulinjo i stavio tačku na trijumf.