Monaco “preživio” ofanzivu Arsenala, Atletico prošao na penale (VIDEO)

Nogometaši Monaca uspjeli su sačuvati prednost iz prve utakmice protiv Arsenala (3:1) i tako se plasirati u četvrtfinale Lige prvaka i pored toga što su na svom stadionu poraženi sa 2:0.

Topnici su u kneževinu došli u vodstvo preko Girouda u 36. minuti i s rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu nastavljen je pritisak Wengerovog tima koji je u 79. minuti urodio plodom kada je za 2:0 pogodio Ramsey.

Posljednjih 11 minuta proteklo je u pritiscima Arsenala, ali i prilično smirenoj igri Monaca koji je na kraju, i pored poraza, slavio.

Vatreno je i na Vincente Calderonu na koji je Bayer došao sa prednošću od 1:0.

Skoro svih 90 minuta regularnog vremena proteklo je u znaku Atletica koji je dominirao, ali nije stvarao stopostotne šanse.

Ipak, nakon gužve u šesneastercu na izbijenu loptu natrčao je Mario Suarez koji oštro šutira, te lopta u letu dodiruje Topraka i vara golmana Lenoa.

To je bio i rezultat regularnog dijela utakmice u kojoj briljira nekadašnji kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić.

U produžecima igrači Bayera su se malo probudili i u nekoliko navrata zaprijetili po gol Oblaka, Slovenca koji je nakon povrede Moye stao među stative Atletica.

Ipak, kako je vrijeme odmicalo obje ekipe su pazile da ne prime gol, te su pitanje pobjednika odlučivali jedanaesterci.

Više sreće su imali igrači Atletica koji su slavili sa 3:2. Tragičarje bio Kiessling koji je u odlučujućoj seriji šutirao visoko preko gola.