Napoli preuzeo drugo mjesto, poraz Intera

Tri boda “azurima” (Edinson Kavani nije igrao zbog suspenzije) donio je Marek Hamšik koji je matirao Agacija u 73. minutu…

Inter više nije druga sila u Seriji A – od večeras je to Napoli, koji je poslije pobjede protiv Kaljarija u gostima postao najbliži pratilac lideru Juventusu.Napolitanci sada imaju dva boda manje od aktuelnog šampiona, i samo ta činjenica je i bitna, bez obzira na to što su na Sardiniji više od 70 minuta bili slabiji protivnik.

“Ovaj meč smo pobijedili srcem. Nismo igrali dobro, imali smo mnogo problema, ali je najvažnije da smo upisali tri boda. Skudeto? Spremni smo da idemo do kraja”, rekao je Hamšik.

Inter nije imao sreće kao Napoli, ali je nije ni zaslužio nakon partije koju je pružio protiv Parme.

Domaćin je slavio sa 1:0, a čovjek odluke je bio Sansone koji je u 75. minutu pretrčao s loptom skoro 40 metara i potpuno neometan matirao Samira Handanoviča.

Na “Tardiniju” se vidjelo i koliko je Inter skroman kada u timu nema Antonija Kasana, koji je odradio prvi od dva meča kazne jer je verbalno napao sudiju poslije duela sa Kaljarijem.

Ekipa Andree Stramaćonija je tako ostala na četiri boda zaostatka u odnosu na Juventus.

Posljednji meč 14. kola igra se sjutra na “Olimpiku”, gdje Lacio dočekuje Udineze.