Nezaustavljivi Federer pomeo Dimitrova i osvojio 97. titulu u karijeri

Švicarac Roger Federer savladao je rezultatom 2:0 u setovima Bugarina Grigora Dimitrova u finalu ATP 500 turnira u Rotterdamu te je tako osvojio 97. titulu u dosadašnjoj karijeri.

Iako je prije meča bilo najava da bi Federer mogao imati probleme zbog manje povrede, od samog početka bilo je jasno da se nalazi u sjajnoj formi i da je, bez obzira na godine, trenutno najbolji igrač svijeta.

Prvi set počeo je sigurnom igrom oba igrača na svoj servis, a onda u petom gemu pri rezultatu 2:2, Federer pravi prvi break, da bi u sedmom gemu napravio još jedan i za 26 minuta provedenih na terenu poveo s 1:0 u setovima.

Sjajan ritam Švicarac je zadržao i u drugom setu gdje je odmah u prvom gemu napravio break i stigao u prednost koju je do kraja drugog seta bez ikakvih problema sačuvao i rezultatom 6:2 u gemovima, odnosno 2:0 u setovima stiže do nove ATP titule.

Federer je plasmanom u polufinale ATP turnira u Rotterdamu osigurao prvo mjesto na novoj ATP listi koja izlazi u ponedjeljak te je tako s 37 godina postao najstariji igrač u historiji tenisa kojem je to pošlo za rukom.

Federer ima 37 godina, a osvajanjem turnira u Rotterdamu stigao je do 97. naslova u dosadašnjoj karijeri. On je, bez dvojbe, najbolji teniser svih vremena.