Oštećeni protiv Bayerna: Sportski direktor Leipziga sudijama na mobitel pokazao da su pogriješili

Fudbaleri Bayerna su nakon penal lutrije izbacili Leipzig i s ukupnih 6:5 (1:1) izborili plasman u osminu finala Kupa Njemačke.

U prvom poluvremenu domaći su tražili penal nakon što je Vidal srušio Forsberga. Sudija Zwayer prvo je pokazao na bijelu točku, ali je nakon razgovora s pomoćnikom (Nijemci nemaju VAR) promijenio odluku i domaći su dobili samo slobodan udarac.

Na poluvremenu je trener Rangnick otišao s mobitelom do sudije žaleći mu se da je trebao pokazati na kazneni udarac.

U 53. minuti Leipzig je ostao s igračem manje nakon što je Keita dobio drugi žuti karton.

Iako s igračem manje domaćin je poveo u 68. minuti kada je Boateng srušio Poulsena, sudija ovaj put pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Forsberg. Ipak, Bavarci su do izjednačenja stigli u 73. minuti kada je Alcantara pogodio za 1:1, što je bio i rezultat nakon 90 minuta igre.

Odluka je pala u penal lutriji u kojoj su Bavarci pogodili svih pet udaraca, dok je tragičar Leipziga bio Werner koji je promašio u petoj seriji.