Pobjede Nice, Saint-Etiennea i Nantesa

Odigrano je pet utakmica 3. kola francuske Ligue 1, a postignuti su sljedeći rezultati: Montpellier – Strasbourg 1:1, Nice – Guingamp 2:0, Rennes – Dijon 2:2, Saint-Etienne – Amiens 3:0 i Troyes – Nantes 0:1.

Saadi je doveo Strasbourg u vodstvo u 25.minuti, a bod domećem Montpellieru donio je Congre u 72. minuti.

Nica je bez problema savladala Guingamp. Plea je pogodio u 45., a Walter u 48. minuti meča.

Rennes je remizirao u okršaju s Dijonom. Ndombe pogađao u 16.i 46.minuti za domaće, a gol za goste postigao je Chang-Hoon Kwon u 51.minuti i Tavares u 90. minuti iz penala.

Saint-Etienne je deklasirao Amiens s 3:0. Golove za domaće postigli su Bamba i dva puta Dabo.

Nantes je golom Sale u 81.minuti stigao do tri boda protiv Troyesa.