Povratak Nadala u veliko stilu

Španac Rafael Nadal nije mogao sanjati bolji povratak na teniske terene. Sinoć je slavio u Indian Wellsu pobijedivši u finalu Juana Martina del Potra 4:6, 6:3,6:4.

Nakon sedam mjeseci pauze zbog povrede koljena Nadal je u velikom stilu osvojio Indian Wells.

Poveo je Nadal odmah “breakom” sa 3:0, ali onda dvaput ispustio gem na svom servisu i prvi set prepustio Del Potru sa 4:6.

Del Potro osvaja “break” i na početku drugog seta, poveo sa 3:1, ali sjajnom serijom Nadal je nanizao pet gemova za 6:3 i izjednačenje. Treći set počeo je maratonskom bitkom za prvi gem. Nekad prvi igrač svijeta propustio je tri “break” šanse i prepustio vodstvo protivniku, ali uspio mu je uzeti drugi servis i povesti sa 5:3. Uspio je Del Potro da spasi tri meč-lopte Nadala na svom servisu, ali na kraju izgubio 6:4.

Šarapova pobjedila Wozniacki za 28. naslov u karijeri

U finalu WTA turnira Maria Šarapova uvjerljivo je svladala Carolinu Wozniacki sa 6:2, 6:2 za sati 22 minute igre.

Ruskinja je osvojila 28. naslov u karijeri.