Real bez gola šest sati i 49 minuta, Kristijano u istom periodu briljira

Bilo je jasno da će madridskom Realu nedostajati Kristijano Ronaldo (Cristiano). No, niko nije mogao ni zamisliti da će 13-struki evropski prvak u bilo kojem periodu sezone 2018./2019., prve bez Portugalca, “potrošiti” više od šest sati igre, tačnije šest sati i 49 minuta, a da ne zatrese suparničku mrežu.

Ali upravo se to događa u ovom trenutku, a kriza je kulminirala nakon što je momčad Julena Lupetegija (Julen Lopetegui) napustila Vitoriju s minimalnim 0:1 porazom od Alavesa.

Real sad već tih 409 minuta ne može “kupiti pogodak”, nešto što je bez problema rješavao u eri Ronalda. Štaviše, otkako je Ronaldo došao u ”bijele odaje”, nikad se nije dogodilo da kraljevi budu tri uzastopne utakmice bez proslave gola. Sad su već na brojci četiri.